OPEN SWEEPSTAKES

  1. 4011 EB DANIEL WA.
  2. 2656 PAT MARESKA AZ.
  3. 2308 CALEY GREDIG CO
  4. 1142 MELISSA DOTSON IN
  5. 1114 MERIDITH REITH IN
  6. 1058 REILLY/RINGELSTETTER WI
  7. 856 DAVE/KAYE THOMSON WA.
  8. 768 DAVE THOMSON WA.
  9. 745.5 DAVID/BECKY DOW WA.
  10. 485 DONNA CROSBY CA.
  11. 375 BROOX DANIEL WA.
  12. 360 JODIE BOEN IL.
  13. 332 ALEXANDRA REITH IN
  14. 315 ERIC DANIEL WA.
  15. 300 RAYAN DOTSON IN.
  16. 297.5 ALEXSIS SANDOVAL MT

SWEEPSTAKES RESULTS 2016

SPICE KING/QUEEN YOUTH

  1. EB14F (DOE) ADDYSON MCCAIG CA
  2. WEB ADDYSON MCCAIG CA.
  3. LHJ1 ALEXSIS SANDOVAL MT
  4. EB7A RANDY SCHWARTZ
  5. BL3 CALVIN DOW WA.
  6. CK100 JAYLYN JACKSON MT.
  7. H335NM MIA VEALE AZ
  8. DT3 SYDNEY/SHELBY TONE WI
  9. H453HL MAGGIE VEALE AZ.

1621 OPEN ENTRIES

841 RABBITS SHOWN

59 ACTIVE EXHIBITORS


SPICE KING/QUEEN

  1. EB3S (BUCK) EB DANIEL WA.
  2. CMB3 CALEY GREDIG CO.
  3. EB124M REILLY/RINGELSTETTER WI.
  4. CIA3 CALEY GREDIG CO.
  5. CA2 CALEY GREDIG
  6. C1C5 CALEY GREDIG
  7. ARIANA PAT MARESKA AZ.
  8. TERESA PAT MARESKA
  9. EB81F REILLY/RINGELSTETTER WI.
  10. DF18 TROY RICHARDSON IN.
  11. EB91F JODIE BOEN IL.
  12. MRG3 MERIDITH REITH IN.
  13. H715N DONNA CROSBY CA.
  14. W20 ALISHA ABBOT MI.
  15. KK4 JAMIE DANNELS KS.

AWARD OF EXCELLENCE OPEN

  1. 320 CALEY GREDIG
  2. 219 EB DANIEL WA.
  3. 165 PAT MARESKA AZ.
  4. 93 DAVID/BECKY DOW WA.
  5. 84 MERIDIETH REITH IN.
  6. 68 REILLY/RINGELSTETTER WI.
  7. 67 TRACY STEELE MT.
  8. 64 JAMIE DANNELS KS.
  9. 64 MELISSA DOTSON IN.
  10. 58 MARA SCOTT IN. 

YOUTH SWEEPSTAKES

  1. 1439 ADDYSON MCCAIG CA.
  2. 758 JAYLYN JACKSON MT.
  3. 459 RANDY SCHWARTZ CA.
  4. 260 CALVIN DOW WA.
  5.  258 ALEXSIS SANDOVAL MT.
  6. 244 SHELBY GRAZIOSE CA.
  7. 242 ESTRELLA ANDERSON NV.
  8. 192 ROSS EDEN IL.
  9. 180 KATELYN SUTTON MT
  10. 175.5 KELSEY MCELHANEY OK.

141 YOUTH ENTRIES

88 RABBITS SHOWN

24 ACTIVE YOUTH

AWARD OF EXCELLENCE YOUTH

  1. 139 ADDYSON MCCAIG CA.
  2. 148 ALEXSIS SANDOVAL MT.
  3. 80 CALVIN DOW WA.
  4. 23 RANDY SCHWARTZ CA.
  5. 21 SHELBY/SYDNEY TONE WI
  6. 17 ROSS EDEN IL.
  7. 13 MIA VEALE AZ.
  8. 10 KELSEY MCELHENEY OK
  9. 7 KATELYNN SUTTON MT.
  10. 5 KYLEE/MADALUYN STEINHAGEN WI


SPICIEST RABBIT AWARD OPEN

  1. 254 EB3S EB DANIEL WA.
  2. 167 L2 TRACY STEELE MT.
  3. 153 EB96Z EB DANIEL WA.
  4. 140 BA10 ROY/BARB SEMB WI
  5. 127 H751ND DONNA CROSBY CA.
  6. 96 CMB3 CALEY GREDIG CO.
  7. 88 C1C5 CALEY GREDIG CO.
  8. 86 FMARIAN MARA SCOTT IN.
  9. 60 CIA CALEY GREDIG CO.
  10. 54 JAUNA PAT MARESKA AZ.

OPEN FUR

  1. 1185 EB DANIEL WA.
  2. 237 DAVE THOMSON WA.
  3. 155 MELISSA DOTSON IN.
  4. 130 LINDA GUMZ WI.
  5. DAVID/BECKY DOW WA.

YOUTH FUR

  1. RANDY SCHWARTZ CA.
  2. TAYLOR RANDOLPH CA.
  3. KAYLYNN SUTTON MT.
  4. ROSS EDEN IL.
  5. GRACELYN ROSS WA.

SPICIEST RABBIT AWARD YOUTH

  1. 335 WEB ADDYSON MCCAIG CA.
  2. 327 EB14F ADDYSON MCCAIG CA.
  3. 180 LHJ1 ALEXSIS SANDOVAL MT.
  4. 80 BL3 CALVIN DOW WA.
  5. 36 EB7A RANDY SCHWARTZ CA.
  6. 18 DT3 SYDNEY/SHELBY TONE WI.
  7. 17 4W1 ROSS EDEN IL.
  8. 16 H453L MAGGIE VEALE AZ.
  9. 14 LHJ3 ALEXSIS SANDOVAL MT.
  10. 11 WD3 ISABELLA SARACO MT.